Utställningar

2014

  • Kunstisalong Allee, Talinn, Estaland, separatutställning
  • Konstfrämjandet i Västmanland, ”Etsad Färg&Form” grafikutställning
  • Galleri Tersaeus, Stockholm
  • Antica Formace Grazia, Umbrien, Italien ”In the Heat”

    2012

  • 3RD LESSEDRA INTERNATIONAL PAINTING & MIXED MEDIA COMPETITION, Sofia, Bulgarien
  • Grafik i Västerås, Konstfrämjandet i Västmanland
  • 2011

  • Lilians Rambod, Stockholm.
  • 2009

  • Konstnärernas Höstsalong, Kistamässan Stockholm.
  • Svarteborg Stencenter, Svarteborg.
  • Falsterbo konsthall, Falsterbo.
  • 2007

    • Marziart Internationale Galerie, Hamburg, Tyskland.

    2005

    • Omma Centre of Contemporary Art, Santa Barbara, Californien.
    • Galleri Greger, Stockholm.
    • Saltsjöateljen/Grunewaldvillan, Saltsjöbaden.

    2004

    • 3rd Lessedra World Art Print Annual, Sofia, Bulgaria.

    2003

    • The International Exhibition of Small Format Art, UNESCO-PALACE – Beriut, Lebanon.
    • Julutställning, Konstfrämjandet i Västra Götaland.
    • Art Gallery, Stockholm.

    2002

    • Galleri Greger, Stockholm.
    • Galleri Max, Ystad.
    • Lilians Rambod, Stockholm

    2001

    • Galleri Panorama Art, Stockholm.
    • Siemens konstförening, Sundbyberg.
    • Galleri Bjurman, Stockholm.

    2000

    • Aspuddens Bibliotek, Stockholm.
    • Fjärilshusets café, Solna.
    • Galleri Bjurman, Stockhom.

    1999

    • Gamla Stans Bokhandel och Galleri, Stockholm.
    • Galleri Café Lucas, Stockholm.
    • Saltsjöateljen/Grunewaldvillan, Saltsjöbaden.

    1998

    • Galleri Castor, Stockholm.
    • Galleri Nefertiti, Sölvesborg.

    1997

    • Lilians Rambod, Stockholm.
    • Galleri PA, Stockholm.

    1995

    • Galleri Viktoria Olofsdotter, Stockholm.

    Medverkat på

    • Månadens konstnär, oktober. Konstfrämjandet i Västra Götaland. 2004
    • Svenska Konstnärsförbundets samlingsutställnig. Galleri Hagström, Stockholm. 2002
    • Högalids konstförenings samlingsutställning (jurybedömd), Stockholm. 2001
    • Bokmässan, Sollentuna. 2000
    • Bok och Biblioteksmässan, Göteborg. 1999
    • Skärgårdsmässan, Stockholm. 1999
    • Skärgårdsmässan, Stockholm. 1998

    Representerad

    • Landstinget, Västra Götalands Regionen
    • Studieförbundet Vuxenskolan.
    • Katarina Norra Skola, Stockholm.
    • Anna Whitlocks Bygdegård, Stockholm.

    Stipendium

    • Stiftelsen Bertha.
    • Gösta Stenmans Minnesfond.