Utställningar

2019

•la Grange Dimie’re, Beaucouze , Frankrike  (grupp)

•Djurgårdskyrkans Galleri, Stockholm (separat)

• Mannaminne, Höga kusten 7/6-29/9 (grupp)

2018

• Lärarnas hus, Tallinn 20/10-20/11 (grupp)

• Galleri Upsala 1810, Uppsala 27/10-1/11 (grupp)

• Galleri Upsala 1810, Uppsala 26/1-1/2 (grupp)

2018

•Adelina Allegretti Curator, Gualdo Tadino, Italy (grupp)

2017

• Djurgårdskyrkans Galleri 16/3-18/4 (separat)

• Rävåkra, Österlen Konstrundan under påsken (separat)

• Vilnius stadshus 3/4-27/4 (grupp)

• Mannaminne,Höga Kusten 2/6-30/9 (grupp)

• Galleria La Pigna, Roma, Italy 19/10-24/10 (grupp)

• Galleri T, Stockholm 18/11-23/11 (separat)

2016

• Budapest 25/10-9/11 (grupp)

2015

•Gualdo Tadino, Italy 10/1-31/1 (grupp)

•Valssaamo, Kaapelitendas, Helsingfors 7/4-15/4 (grupp)

• Mannaminne, Höga Kusten 1/5-30/6 (grupp)

• Konstmuseet vid Tartu Universitet, Estland 5/11-19/11 (grupp)

• Djurgårdskyrkans Galleri, Stockholm 27/9-25/10 (separat)

  • Kunstisalong Allee, Talinn, Estland , separatutställning
  • Konstfrämjandet i Västmanland, ”Etsad Färg&Form” grafikutställning
  • Galleri Tersaeus, Stockholm
  • Antica Formace Grazia, Umbrien, Italien ”In the Heat” 2012
  • 3RD LESSEDRA INTERNATIONAL PAINTING & MIXED MEDIA COMPETITION, Sofia, Bulgarien
  • Grafik i Västerås, Konstfrämjandet i Västmanland

2011

  • Lilians Rambod, Stockholm.

2009

  • Konstnärernas Höstsalong, Kistamässan Stockholm.
  • Svarteborg Stencenter, Svarteborg.
  • Falsterbo konsthall, Falsterbo.

2007

  • Marziart Internationale Galerie, Hamburg, Tyskland.

2005

  • Omma Centre of Contemporary Art, Santa Barbara, Californien.
  • Galleri Greger, Stockholm.
  • Saltsjöateljen/Grunewaldvillan, Saltsjöbaden.

2004

  • 3rd Lessedra World Art Print Annual, Sofia, Bulgaria.

2003

  • The International Exhibition of Small Format Art, UNESCO-PALACE – Beriut, Lebanon.
  • Julutställning, Konstfrämjandet i Västra Götaland.
  • Art Gallery, Stockholm.

2002

  • Galleri Greger, Stockholm.
  • Galleri Max, Ystad.
  • Lilians Rambod, Stockholm

2001

  • Galleri Panorama Art, Stockholm.
  • Siemens konstförening, Sundbyberg.
  • Galleri Bjurman, Stockholm.

2000

  • Aspuddens Bibliotek, Stockholm.
  • Fjärilshusets café, Solna.
  • Galleri Bjurman, Stockhom.

1999

  • Gamla Stans Bokhandel och Galleri, Stockholm.
  • Galleri Café Lucas, Stockholm.
  • Saltsjöateljen/Grunewaldvillan, Saltsjöbaden.

1998

  • Galleri Castor, Stockholm.
  • Galleri Nefertiti, Sölvesborg.

1997

  • Lilians Rambod, Stockholm.
  • Galleri PA, Stockholm.

1995

  • Galleri Viktoria Olofsdotter, Stockholm.

Medverkat på

  • Månadens konstnär, oktober. Konstfrämjandet i Västra Götaland. 2004
  • Svenska Konstnärsförbundets samlingsutställnig. Galleri Hagström, Stockholm. 2002
  • Högalids konstförenings samlingsutställning (jurybedömd), Stockholm. 2001
  • Bokmässan, Sollentuna. 2000
  • Bok och Biblioteksmässan, Göteborg. 1999
  • Skärgårdsmässan, Stockholm. 1999
  • Skärgårdsmässan, Stockholm. 1998

Representerad

  • Landstinget, Västra Götalands Regionen
  • Studieförbundet Vuxenskolan.
  • Katarina Norra Skola, Stockholm.
  • Anna Whitlocks Bygdegård, Stockholm.

Stipendium

  • Stiftelsen Bertha.
  • Gösta Stenmans Minnesfond.